Biolan Oy – gyvenimo būdas tvariam vystymuisi

Biolan Oy yra suomiška šeimos verslo bendrovė, kuri projektuoja, gamina ir tiekia rinkai produktus, kuriuos naudojant mažinama žmonių kasdienio gyvenimo sukeliama našta aplinkai.

Tvarus vystymasis yra Biolan gyvenimo būdas: vadovaudamiesi tvaraus vystymosi vertybėmis ir kurdami produktus, kuriuose naudojamos perdirbtos žaliavos, jau daugiau nei 40 metų stengiamės tiekti ekologiškam gyvenimo būdui skirtus gaminius ir sprendimus.  Daržui, šiltnamiui ir ekologiškam gyvenimo būdui skirti gaminiai yra aukštos kokybės, o juos gaminant buvo atsižvelgta į ekologiškumą, patvarumą ir ilgaamžiškumą.

Tarptautiškumas – tai pagrindinė Biolan verslo veiklos dalis: mūsų gamybos padaliniai yra Suomijoje, Estijoje ir Kinijoje.  Taip pat dalyvaujame daugelyje įvairių vystymo projektų visame pasaulyje.

„Biolan“ grupės duomenys

„Biolan“ grupėje dirba apie 182 darbuotojus (2021)
Apyvarta buvo (2021): 52 M€

Biolan Ekoasuminen Oy

Biolan Ecoasuminen orientuota į ekologiškų sprendimų, rinkodaros ir produktų pardavimo Suomijoje kūrimą.
Novarbo Oy

Nuo 2010.08.01 atsakingas už šiltnamiams skirtų „Novarbo“ sistemos ir žemės ūkio produktų didelio masto gamybos produktų pardavimą ir produktų plėtrą.

Taip pat žiūrėkite www.novarbo.fi             
Favorit Tuote Oy

„Favorit Tuote“ surinkimo gamykloje, be kita ko, gamina bendrovės „Biolan“ kompostines, sausuosius tualetus ir nuotekų sistemas.
Biolan Baltic OÜ
Estijoje durpių produktus gaminanti įmonė, kurios apie 70 procentų produkcijos yra eksportuojama.
 
Biolan Suzhou Co. Ltd
Kinijoje veikianti bendrovės „Biolan“ gamybos įmonė.

Biolan Oy

Bendrovė įkurta: 1974
„BiolanOy“ dirba apytikriai 76 darbuotojas (2021)
Apyvarta buvo (2021): 32 M€

Bendrovės „Biolan Oy“ vertybės ir plėtra

Bendrovė „Biolan“ savo veikloje pabrėžia ilgalaikes vertybes ir aplinkosauginį požiūrį. Produktų raida yra nuolatinė, o kokybės kontrolė – sisteminga veikla.

„Rūpindamiesi savo darbuotojais ir profesinėmis žiniomis, kuriame, gaminame ir parduodame pelningai klientų poreikius tenkinančius aukštos kokybės augalų auginimo ir aplinkos apsaugos technologijos produktus, kurie mažina aplinkai dėl žmogaus veiklos tenkantį krūvį”.

 

Darnaus vystymosi gairės

 

Mūsų veikla atitinka darnaus vystymosi principus. Savo veiklos srityje vykdome aplinkos etikos atžvilgiu priimtiną veiklą. Mažiname ir matuojame svarbesnę savo veikla aplinkai daromą žalą. Savo veiklos principus diegiame taip pat savo asocijuotųjų grupių veikloje.

 

Pelningumas

 

Gera verslo veiklos grąža užtikrina veiklos tvarumą ir bendrovės „Biolan“ vertybių įgyvendinimą. Veikiame vadovaudamiesi ilgalaike perspektyve. Šeimos versle „Biolan“ ketvirčio trukmė yra veikiau 25 metai, o ne trys mėnesiai. Planuodami verslą pradiniais duomenimis laikome ilgalaikius veiksnius, pavyzdžiui, bendrą produkto gyvavimo veiksnių poveikį.

 

Plėtra

 

Savo veiklos srities plėtroje esame priešakyje. Numatome vykstančius pokyčius ir reaguojame į juos greitai ir kūrybingai. Nuolat tobuliname savo veiklą. Mūsų produktų vystytojai bešališkai ir drąsiai kuria naujus sprendimus bei sprendimų modelius. Užtikriname savo darbuotojams aukštą profesinių žinių lygį ir geriname jį.

 

Produktų plėtra

 

Mūsų plėtros departamentas išbando ir nuolat tobulina mūsų produktus bei kuria naujus produktus pagal klientų poreikius. Visos žaliavos, tarpiniai etapai ir gatavi produktai analizuojami laboratorijoje ir auginami mūsų eksperimentiniame šiltnamyje.

 

Remiamės klientų ir vartotojų poreikiais

 

Klientai ir pirkėjai moka mums atlyginimą. Bendradarbiaudami su mūsų klientais norime padėti vartotojams pasirinkti sprendimus, kuriuose atsižvelgiama į darnaus vystymosi principus. Laikomės klientams ir vartotojams duotų pažadų.

 

Teisingumas

 

Bendrovė „Biolan“ siekia apjungti gerą personalo vadybą ir verslo realijas. Teisingumas nereiškia bendro niveliavimo. Darbuotojų premijavimui daro įtaką darbuotojų darbo rezultatai, geba ir profesionali kompetencija.

 

Perdirbimas

 

„Biolan“ grupė priima įvairius šalutinių žemės ūkio bei pramonės produktus. Jų sudėtyje esančios maistingosios medžiagos ir energija vėl nukreipiami į pakartotiną naudojimą. Tai padeda sumažinti poreikį naudoti neatsinaujinančius išteklius ir energijos išteklius.

Gamyba ir produktai

Vidaus rinkoje parduodami produktai gaminami daugiausia Eura gamykloje. Dalis aplinkos apsaugos produktų grupės produktų pagaminti pagal užsakymą koncerno viduje. Visi produktai, kurių žaliava yra mėšlas, trąšos ir augalų dirvožemiai gaminami Eura gamykloje. Gamyba vykdoma trimis pamainomis, penkias dienas per savaitę. Produktai tiesiai iš gamyklos sandėlio ar regioninių sandėlių pagal vežimo sutartis pristatomi tiesioginiai mažmeniniams prekybininkams.

Bendrovės „Biolan“ eksporte vaidmenį vaidina ir Estijoje veikianti durpių produktų gamyba užsiimanti dukterinė bendrovė „Biolan Baltic OÜ“, kurios visa produkcija eksportuojama. Apytikriai 60% bendros eksporto apimties tiekiama tiesiai iš Estijos ir apytikriai 40% iš Suomijos. 

 

Produktų asortimentas

Bendrovės „Biolan“ produktų asortimentas yra aukštos kokybės ir susideda apytikriai iš 100 produktų. Produktai sudaro kelias produktų grupes:

  • Gamtą tausojančios trąšos sodams/daržams ir žemės ūkio didelio masto gamybai
  • Augalų dirvožemis sodams/daržams
  • Augalų dirvožemis didelio masto gamybai šiltnamiuose
  • Natūralūs dirvožemio produktai kambarinėms gėlėms
  • Natūralios maistingosios medžiagos ir priežiūros medžiagos žydinčioms kambarinėms gėlėms
  • Kompostinės ir komposto produktai
  • Sausųjų tualetų priedai
  • Nuotekų tvarkymo įrenginiai

 

Produktų pardavimas ir rinkodara

Pardavimai Suomijoje yra suskirstyti į dvi produktų grupes: Per sodininkystės/daržininkystės parduotuves parduodami produktai ir plataus vartojimo parduotuvėse parduodami specializuoti produktai. Tiesioginiams pardavimams organizuoti įsteigta atskira įmonė „Suomen Myyntikumppanit Oy“, kurioje dirba 8 darbuotojai. Rinkodara planuojama ir tvarkoma centralizuotai.

Bendrovė „BiolanOy“ parduoda savo dukterinių įmonių gaminius be Suomijos taip pat Europos Sąjungoje, Artimuosiuose Rytuose, Tolimuosiuose Rytuose, Pietryčių Azijoje bei Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Eksporto dalis nuolat auga ir bendrovės „Biolan Oy“ apyvartoje sudaro apie 20%.

Istorija

Bendrovės „BiolanOy“ steigėjas yra Hannes Kariniemi. Tas pats žmogus 1960 m. išmokė suomius valgyti broilerių mėsą. Kariniemi turėjo neklystamą verslo intuiciją ir jis buvo drąsus vizionierius. Augant broilerių auginimo mastams, augo ir mėšlo kiekiai. Kas nors kitas būtų augantį mėšlo kiekį įvertinęs tik kaip problemą. Hannes Kariniemi pamatė juose puikią verslo idėją.

1974

įsteigta bendrovė „BiolanOy“ ir ši kompanija buvo pirmoji pasaulyje, pateikusi gamtinėms artimas granuliuotas trąšas. Bendrovė sukūrė savo gamybos įrangą ir mechanizmus.

1977

bendrovė „Biolan“ pasirašė pirmąją eksporto sutartį.

 

1978 

bendrovė „Biolan“ pateikė rinkai pirmąją Suomijos kompostinę.

 

 

 

 

1984

bendrovė „Biolan“ pirmą kartą dalyvavo tarptautinėje sodininkystės mugėje Kelne. Naujoviškas gaminys, gamtinėms artimos trąšų lazdelės, tapo dėmesio centru.

 

1987

Eura seniūnijoje atidaryta nauja ir pažangiausia Europoje trąšų, dirvožemio ir durpių gamykla.

 

„Euran Yrittäjät ry“ suteikė bendrovei „Biolan“ verslo apdovanojimą.

 

Eura savivaldybė suteikė bendrovei „Biolan“ verslo apdovanojimą.

1992

JT aplinkos ir plėtros konferencijoje Rio de Žaneire buvo paskelbtas tvaraus vystymosi principų besilaikančių įmonių sąrašas. Į jį buvo įtraukta taip pat ir bendrovė „BiolanOy“.

bendrovės „Biolan“ 220 litrų sparčioji kompostinė pagal kompostinių kokybinės savybių lyginamojo bandymo rezultatus buvo vienintelė, gavusi vertingą Šiaurės šalių ekologinio ženklą.

 

bendrovė „Biolan“ padarė didžiausią savo istorijoje investiciją į įrangą. Be kita ko, buvo įdiegta nauja sodo/daržo dirvožemio gamybos linija. Buvo išplėstos taip pat gamyklos patalpos.

bendrovė „Biolan“ gavo Satakunta apskrities verslo apdovanojimą.

1995

bendrovė „Biolan“ gavo nacionalinį verslo apdovanojimą.

bendrovei „Biolan“ įteiktas Eura savivaldybės „Pro Eura“ medalis.

 

 

2001

gamtinėms artimoms trąšos, augalų dirvožemiai ir kompostinės pasipildo nuotekų valymui skirtos mažos valymo stotys.

 

2004

bendrovės „Biolan“ nuotekų filtrui suteikiamas Satakunta apskrities INNOSUOMI apdovanojimas.

 

2008

bendrovėje „Biolan“ sukurta uždarojo šiltnamio statybą įgalinančiai „Novarbo“ sistemai suteikiamas Satakunta apskrities INNOSUOMI 08 apdovanojimas.

 

2009

„Novarbo“ sistema Europos Aplinkos apdovanojimų konkurse savo klasėje laimi pagrindinį prizą.

 

2010

„Novarbo“ sistema dalyvauja taip pat visos Europos konkurse.

2010

Eura seniūnijoje pastatomas naujas, eksperimentinės architektūros stiliaus aplinką tausojantis bendrovės „Biolan“ biuro pastatas. Šis šiltnamio pastatas yra unikalus visame pasaulyje.